مزایای درب و پنجره های UPVC
 
مهمترین هدف از تولید و استفاده از این پنجره ها مقرون به صرفه بودن آن به سبب صرفه جویی در مصرف انرژی و عایق بودن آن نسبت به فضای بیرونی ساختمان است . از آنجايي كه به ميزان 40% از انرژی كه داخل منازل توليد مي شود، مي تواند از طريق در و پنجره هاي نامناسب به هدر رود، با نصب در و پنجره هاي UPVC با شيشه دو و چند جداره اين اتلاف انرژی به ميزان قابل توجهي كاهش خواهد يافت و کاهش چشمگیر هزینه های سبد خانوار را نیز در بر خواهد داشت .
اين پنجره ها بسيار با دوام هستند با طول عمر حداقل 35 سال كه به مراتب بيشتر از طول عمر پنجره هاي قديمي و سنتي مي باشد. همچنين در برابر عوامل جوي، اشعه ماوراء بنفش و بسياري از اسيدها مقاوم هستند، نياز به حفاظت و نگهداري خاصي ندارند و با مواد پاك كننده مناسب به آساني تميز مي شوند اما پنجره هاي قديمي اعم از چوبي و فلزي تقريباً هر دوسال يك بار نياز به رنگ آميزي دارند تا از تغيير رنگ، خميدگي، پوسيدگي و زنگ زدگي محفوظ بمانند.
اين پنجره ها بازده انرژي منازل را به طور محسوسي بهبود مي بخشند و به علت به كار گيري نوارهاي آب بندي لاستيكي، از ورود هرگونه آلودگي محيطي به داخل ساختمان جلوگيري به عمل مي آورند.
در و پنجره هاي UPVC با داشتن قفل هايي كه در چندين نقطـه تعبيه شده اند، بسيار ايمـن تر از پنجـره هاي قديمي مي باشند.
از لحاظ ظاهري، اين پنجـره ها با طرح ها و رنگ هاي متنوع، در نماي ساختـمان هاي مدرن زيبايي فوق العـاده اي ايجاد مي نمايند به طوري كه امروزه در و پنجره هاي UPVC در سبك هاي مختلف موجود مي باشند؛ از طرح هايي كه با داشتن تمام خواص اين نوع پنجره ها مانند طرح هاي چوبي قديمي به نظر مي رسند تا طرح هاي نويني كه محبوبيت بسياري در ميان صاحبان منازل قديمي و نوين پيدا كرده اند. همچنين اين پنجره ها با استفاده از پروفيل هاي بازسازي به راحتي امكان جايگزيني با پنجره هاي قديمي را بدون نياز به تخريب دارا هستند.

اگر در محلي ممـلو از ساختمان يا در مركز شهـري شلوغ زندگي مي كنيد كه صداهاي ناهنجار باعث آزارتان مي شود، بايد بدانيد كه پنجره هاي UPVC با شيشه هاي دو و چند جداره، نه تنها داراي خاصيت عايق دمايي هستند، بلكه از ورود سر و صدا به داخل منازل نيز جلوگيري به عمل مي آورند.

موارد ياد شده تنها بخشي از مزاياي در و پنجره هاي UPVC هستند. بنابراين اگر هنوز در و پنجره هاي منازل خود را تعويض نكرده ايد، با در نظر گرفتن نكات فوق، هرچه سريع تر به انجام اين كار مبادرت نماييد.


 
 
به سایت فیدار خوش آمدید .مایلید از کدام بخش سایت دیدن کنید؟
پنجره UPVC درب UPVC اخبار و مقالات